neděle 16. února 2014

Posuď knihu podle obalu (6)Tohle meme vymyslela Siky. Úkolem je vždy v neděli zveřejnit obálku libovolně vybrané knihy, její anotaci a můj názor.


 
 
Název: Rezistence
Autor: Veronica Roth
Anotace:
 
Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout
už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale
vyrovnat se vším, co to znamená?
 
Můj názor:
Tuto knihu jsem četla docela dávno a musím říct, že jsem s ní byla strašně nadšená. Je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla, ovšem musím říct, že do této skupiny řadím knih opravdu hodně. Teď ale řeknu něco k obálce.
V pozadí této obálky je jedno krásné americké město - Chicago, kde se odehrává celý děj knihy. V Chicagu jsem byla a musím říct, že to je opravdu nádherné město, v této knize ale vypadá úplně jinak. Místo obrovského Michiganského jezera, které vypadá úplně jako moře, protože nemůžete dohlédnout na druhý konec, je jen močál. Budovy jsou rozbourané, opuštěné... Docela škoda tak krásného města, nemyslíte? 
V popředí můžeme vidět obrovský strom, který symbolizuje něco, za co Odevzdaní a později i Tris bojovali. Strom odjakživa symbolizoval život a jinak tomu není ani tady ! Řekla bych vám toho více, ale přece jen se nejedná o obsah knihy, ale o hodnocení obálky. Navíc nechci spoilerovat :-) Takže přečtěte si tuto knihu a určitě ten symbol a obálku pochopíte.
Mě se obálka líbí strašně moc. Taky se vám líbí tak jako mě? :-)
 
 
 
 
 
 
 


Žádné komentáře:

Okomentovat