sobota 8. března 2014

Review: Někdo se dívá - Ulrike Rylance

Název:Villa des Schweigens  
Autor: Ulrike Rylance
Nakladatelství: fragment
Počet stran: 168
Žánr: krimi thriller

Anotace:
Některé dveře je lepší nechat zavřené. Stisknutí kliky vás může stát život...
Nina si pronajme pokoj ve staré vile, kde společně bydlí několik studentů. To, co zpočátku vypadá jako lákavé dobrodružství, se brzy mění v noční můru. Z jejího pokoje mizí věci a Nina má pocit, že ji neustále někdo sleduje. Po velkém večírku najde na chodbě mrtvou přítelkyni spolubydlícího. Mohl se někdo cizí dostat do domu? Nebo se smrtelné nebezpečí ukrývá uvnitř?


On my wishlist (14)Meme z dílny Book Chick City. Cílem je každou sobotu uveřejnit knihy, které bychom si chtěli koupit. Můžou to být knihy starší i novější, či knihy vycházející v budoucnu. Já jsem si pro tuto sobotu vybrala: 

Sirotčines slečny Peregrinové pro podivné děti
- Ransom Riggs


Hra o trůny - George R. R. Martin
čtvrtek 6. března 2014

Fall in love (6)


čtvrteční meme, které pořádá Stormy. V příspěvku se objeví:
  • název knihy
  • jméno autora.
  • Pár, který mě v dané knize zaujal.
  • O jaký typ lásky jde (zakázaná, osudová…)
  • Proč jsem si vybrala právě tento pár.
  • Jaký mám na něj názor a jak bych se na místě hlavní hrdinky cítila já.
Upozornění:  Pokud jste knihy nečetli, můžou vám následující řádky naspoilerovat děj. 

Název knihy: Inheritance (Odkaz dračích jezdců #4) 
Autor:  Christopher Paolini
Zamilovaný pár: Roran a Katrina
Typ lásky: klasická láska 

Proč jsem si vybrala tento pár: 
Protože mě velice zaujal a hodně mu fandím.

Můj názor a pocity:
Roran je má oblíbená postava a obdivuji ho za to, jak je odvážný a co všechno pro Katrinu dokázal udělat a vytrpět. Jeho láska ke Katrině je opravdu silná a jsem přesvědčena, že jim jejich láska vydrží celý život ( knihu jsem zatím nedočetla, takže uvidíme). 
Ovšem v Katrinině kůži bych asi být nechtěla. Nyní, když je těhotná, je to pro ni opravdu těžké. Na jednu stranu miluje Rorana a chce s ní trávit co nejvíce volného času, ale na druhou stranu,není  pro jejich dítě vůbec bezpečné, že se narodí to takovéto doby. Katrina určitě musí brzy odejít z bitevního pole (a od Rorana) do nějakého klidnějšího a bezpečnějšího města. Ovšem, které místo je během války bezpečné? Navíc si myslím, že je zvykem, aby si rodiče při výchově dítěte pomáhali a ona bude na všechno sama. Chudák.
No a to, co provedl její vlastní otec rovněž stojí za pováženou. Nikdy jsem jejího otce neměla příliš ráda, ale to co provedl, mě opravdu zaskočilo. S rozhodnutím Eragona souhlasím a třeba si Sloun svou chybu uvědomí a bude se ji snažit napravit. Uvidíme, rozhodně přeji Roranovi a Katrině hodně štěstí a ať spolu a miminkem žijí šťastně až do smrti. :-)
úterý 4. března 2014

Teaser Tuesday ( 10)Meme pořádané Should be reading. Úkolem je vzít knihu, kterou právě čteš, otevřít ji na náhodné stránce a vypsat libovolné dvě věty z dané strany. Bez spoilerů!

A je tu opět úterý a s tím i spojené meme Teaser Tuesday! Dneska jsem byla v knihovně a půjčila jsem si tuto úžasnou knihu, na kterou už se už dost dlouho těšila a mám z ní strašnou radost! :-)  Tady jsou úryvky ze strany 383 :) Vypadají zajímavě, tak snad se k tomu brzo dostanu :-)

Inheritance - Christopher Paolini


Kdyby každý mohl spatřit to co my, možná by na světě nebylo tolik válek.
,, Nemůžeš čekat, že se z vlků stanou ovečky´´, řekla Safira.
,,Ne ale vlci nemusí být k ovcím tak krutí´´, odvětil Eragon.

...
Pohleďte, řekl Glaedr, Aras Thelduin, ohnivé hory, které střeží srdce Vroendgardu. Leť rychle Safiro, už nám zvývá jen kousek cesty.                                                                        

neděle 2. března 2014

Posuď knihu podle obalu (7)Tohle meme vymyslela Siky. Úkolem je vždy v neděli zveřejnit obálku libovolně vybrané knihy, její anotaci a můj názor.
Po delší době zde máme opět nedělní meme...

Název: Mé sladké šestnácté století
Autor: Rachel Harris
Anotace:

Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si Cat přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alespoň malou útěchou jí je plánovaný rodinný výlet do magické Florencie. A když ji při prohlídce tohoto úžasného města zavede zvědavost do cikánského stanu, ocitne se přímo… v renesanční Florencii.
Na tomto výletu do šestnáctého století, vyzbrojena pouze batohem plným věcí z budoucnosti, se Cat setká se svými předky. A nejen s nimi, vždyť v této době je Florencie plná známých umělců, kteří právě tvoří svá vrcholná díla. A samozřejmě není nouze ani o pohledné renesanční ctitele… Avšak podaří se Cat najít cestu zpět do moderní doby, nebo se její italské dobrodružství promění v italské navždy?


Můj názor:
Myslím, že tato kniha zaujme svou obálkou na první pohled. Člověka zaujme obálka, koukne se na anotaci a už je mu jasné, že bez této knihy prostě z toho knihkupectví nemůže odejít...
Určitě první věcí, kterou tato obálka zaujme, je ten batoh, který nese ta dívka v krásných šatech, které se nosily v době renesance. Kdyby člověk nebýval byl věděl, že je to kniha o cestování časem, určitě by ho to překvapilo a donutilo se nad tím zamyslet. Jenže když už to ví... Zámek na pozadí jen vyzdvihuje celkovou atmosféru knihy.
Tuto knihu mám určitě v seznamu to read. Jen doufám, že se k ní dostanu co nejdříve... :-) Co na ni říkáte vy? Četli jste už ji nebo se na ni stejně jako já teprve chystáte?