neděle 2. března 2014

Posuď knihu podle obalu (7)Tohle meme vymyslela Siky. Úkolem je vždy v neděli zveřejnit obálku libovolně vybrané knihy, její anotaci a můj názor.
Po delší době zde máme opět nedělní meme...

Název: Mé sladké šestnácté století
Autor: Rachel Harris
Anotace:

Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si Cat přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alespoň malou útěchou jí je plánovaný rodinný výlet do magické Florencie. A když ji při prohlídce tohoto úžasného města zavede zvědavost do cikánského stanu, ocitne se přímo… v renesanční Florencii.
Na tomto výletu do šestnáctého století, vyzbrojena pouze batohem plným věcí z budoucnosti, se Cat setká se svými předky. A nejen s nimi, vždyť v této době je Florencie plná známých umělců, kteří právě tvoří svá vrcholná díla. A samozřejmě není nouze ani o pohledné renesanční ctitele… Avšak podaří se Cat najít cestu zpět do moderní doby, nebo se její italské dobrodružství promění v italské navždy?


Můj názor:
Myslím, že tato kniha zaujme svou obálkou na první pohled. Člověka zaujme obálka, koukne se na anotaci a už je mu jasné, že bez této knihy prostě z toho knihkupectví nemůže odejít...
Určitě první věcí, kterou tato obálka zaujme, je ten batoh, který nese ta dívka v krásných šatech, které se nosily v době renesance. Kdyby člověk nebýval byl věděl, že je to kniha o cestování časem, určitě by ho to překvapilo a donutilo se nad tím zamyslet. Jenže když už to ví... Zámek na pozadí jen vyzdvihuje celkovou atmosféru knihy.
Tuto knihu mám určitě v seznamu to read. Jen doufám, že se k ní dostanu co nejdříve... :-) Co na ni říkáte vy? Četli jste už ji nebo se na ni stejně jako já teprve chystáte?

 

1 komentář: