sobota 28. prosince 2013

Review: Probuzení - L.J.Smith (Upíří deníky #1)

Název: The Awakening (The Vampire diares #1)  
Autor: L.J.Smith
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 248
Žánr: Sci-fi, fantasy

Anotace

Středoškolačka Elena je dívkou, po níž chlapci touží a které se dívky touží podobat. Jenže krásný a tajemný Stefan se zoufale snaží jejímu kouzlu odolat – stíhá ho temná minulost i vědomí, že jeho pomstychtivý bratr Damon je hrozbou pro každého, ke komu se Stefan přiblíží. Elena si brzy uvědomí, že se ocitla mezi dvěma bratry – a ve velkém nebezpečí.

Review : Pád - Lauren Kate (Andělé #1)

Název: Fallen (Angels #1)  
Autor: Lauren Kate
Nakladatelství:  Knižní klub
Počet stran: 319

Žánr:  fantasy (román)

 

Anotace

Některým andělům je souzen Pád. Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného – a dává to jasně najevo –, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít

On my wishlist (4)Meme z dílny Book Chick City. Cílem je každou sobotu uveřejnit knihy, které bychom si chtěli koupit. Můžou to být knihy starší i novější, či knihy vycházející v budoucnu. Já jsem si pro tuto sobotu vybrala: 
Rudá jako Rubín - Kerstin Gier

Železný král - Julie KagawaReview: Past - Lauren DeStefano (Zahrada nesmrtelnosti #1)

Název: Wither (The Chemical Garden trilogy #1)  
Autor: Lauren DeStefano
Nakladatelství: Fortuna Libri
Počet stran: 368
Žánr: Sci-fi, fantasy, dystopie

Anotace

Co kdybyste se dozvěděli, kdy – na den přesně – zemřete?
Díky moderní vědě se každá lidská bytost stává tikající časovanou genetickou bombou. Bezohledné manipulace s genetickými informacemi způsobí, že muži se dožívají pouze dvaceti pěti let a ženy dokonce jen dvaceti. V této bezútěšné době jsou mladé dívky unášeny a nuceny žít v polygamním manželství, aby odvrátily hrozbu,že lidstvo vymře.
Tento osud čeká i šestnáctiletou Rhine Elleryovou. Je unesena, aby se stala jednou z vyvolených nevěst a vstupuje do světa bohatství a privilegií. Přestože její manžel Linden k ní chová opravdové city, jediným cílem Rhine je útěk – chce najít svého bratra-dvojče a vrátit se domů. Ale Rhine se musí vypořádat s více problémy, než jak znovu získat svobodu. Lindenův excentrický otec je odhodlán najít protilátku na genetický virus, díky kterému mu hrozí ztráta syna, i když to znamená jít přes mrtvoly, aby prověřil své experimenty…

pátek 27. prosince 2013

Verr

S Tessie jsme se rozhodly, že když vám tady píšeme, možná byste chtěly vědět i něco o nás. Tessie už vám o sobě něco napsala, tak teď jsem na řadě já.
Jmenuji se Veronika, proto Verr.
Mám osmnáct let. Narodila jsem se v Ostravě, ale žila jsem tam pouze krátce. Později jsme se s rodiči  přestěhovali do jedné malé podhorské vesničky v Beskydech, kde žijeme do teď.  Narodila jsem se ve znamení panny a musím říct, že i když na tyhle věci moc nevěřím, docela to na mne sedí. Což bohužel znamená, že jsem tak trochu perfekcionistka. Dále jsem strašně tvrdohlavá a někdy až příliš kritická. Ale sama chybu uznat moc neumím, ale nebojte se, pracuju na tom. Na druhou stranu se na mě dá spolehnout a snad jsem i cílevědomá a pracovitá. Také si myslím, že dovedu naslouchat druhým. Mým největším cílem v životě je být užitečná pro ostatní. Mezi nejdůležitější hodnoty v mém životě patří také spravedlivost a věrnost.

středa 25. prosince 2013

TessieTakže je čas, aby se vám představily autorky blogu. Jmenuji se Tereza, má přezdívka na tomto blogu je Tessie.
Je mi 20 let a bydlím na vesnici. Jsem narozena ve znamení Kozoroha, což znamená, že jsem upřímná, ctižádostivá a citlivá, taky ale tvrdohlavá, občas trochu sobecká. Momentálně studuji Vysokou školu ekonomickou a mám velké plány do budoucna.

Co se týká knih, jsem velký závislák. Díky knihám ráda utíkám z reality a od všedních problémů, se kterými se setkávám.


Číst jsem jako malá uměla už od školky. Tehdy jsem předčítala svým „spolužákům“ ve školce. Ikdyž jsem tak velký knihomol nebyla, vždycky jsem si ráda přečetla nějakou hezkou knížku. Mojí největší láskou dětství, knížkou, kterou jsem četla snad tisíckrát jsou Děti z Bullerbynu od Astrid Lingrenové.
Teď jsem natolik velký knihomol, že utrácím nehorázné peníze za knížky a trávím hafo času čtením. Nejraději čtu fantasy, YA, dystopie, horory a romance. Oblíbených knížek mám hromadu, a tak by nemělo smysl je tady všechny vyjmenovávat. Z autorů ale musím vypíchnout své dva nejoblíbenější spisovatele. Joanne K. Rowlingová, napsala sérii, která ovlivnila můj život. A John R.R. Tolkien, vytvořil tak nádherný a úchvatný svět, ve kterém bych chtěla žít.

Psát blog o knihách jsem se rozhodla po tom, co jsem četla spoustu jiných podobných blogů. I já zatoužila mít místo, kam bych zapisovala své postřehy a dojmy z knížek. A tak jsem ráda, že jsem našla podobného knížního nadšence jako já. (viz Verr)

Na závěr jestě několik faktů o mně:
 • Ve volném čase ráda čtu, poslouchám hudbu, koukám na seriály nebo filmy a chodím do přírody.
 • Jsem závislá na spánku, když nemám svých 8 hodin jsem nesvá
 • Jsem docela optimista, ale melancholik. Moje nálada je často závislá na počasí, což mě štve:D
 • Oblíbená barva je fialová a modrá.
 • Ráda piju kafe a kakao. Můžu se utlouct po Nutelle, domácích povidlech a Oreu.
 • Mám slabost pro vojáky a vůbec všechno, co se týká armády a válek.
 • Jsem velký Potterhead a miluju Pána prstenů (což jste už asi zjistili)
 • Miluji angličtinu a chtěla bych se naučit taky francouzsky a italsky
 • Mám ráda vůni levandule, čerstvě posekané trávy, kafe a vůni vzduchu po dešti.
 • Strašně se mi líbí vlci.
 • Jsem závislá na twitteru.
 • V létě ráda jezdím na kole a hraju fotbal.
 • Z jídel mám ráda čínu, jakékoli sýry, kukuřici, těstoviny a saláty.
 • Jsem velký snílek.
- "Řekni mi co čteš, a já ti řeknu kdo jsi."úterý 24. prosince 2013

Teaser Tuesday (2)

Meme pořádané Should be reading. Úkolem je vzít knihu, kterou právě čteš, otevřít ji na náhodné stránce a vypsat libovolné dvě věty z dané strany. Bez spoilerů!

Past - Lauren DeStefano

"Gabriel mi přestane schovávat barevné bonbony a mně moc chybí."


...

"Bavíme se takhle celé dny a mně se to docela líbí, protože si můžu představovat, že jsem volná a mám sestry."