středa 31. prosince 2014

Hitparáda knih 2014Drazí knihomolové!
Stejně jako loni, i letos jsem se rozhodla pro vás vytvořit hitparádu těch nej knížek, které jsem v roce 2014 přečetla. Nápad na tento článek je z webu od Wer.
Nejprve se ale musím pochválit, že jsem splnila své loňské předsevzetí a přečetla počet knih, který jsem si v lednu stanovila. Snad jste i vy měli díky knížkám o něco lepší rok a mě nezbývá, než vám popřát i do dalšího roku spoustu skvělých knih a prožitých příběhů :)


Mé nejlepší knihy roku 2014Hvězdy nám nepřály mě uchvátily nejen ve filmové podobě, ale i jako kniha. Dokonce tak, že jsem ji letos četla dvakrát. Lehký humor, spousta citátů a jedna věčná láska v jedné knížce je prostě zárukou úspěchu. Stejně tak Erebos je knížkou, od které jsem se prostě nemohla odtrhnout a která mě prostě dostala. Ze série Divergence mě nejvíc uchvátila právě Rezistence. Akční, napínavá a samozřejmě nechybí Čtyřka.

Nejlepší knižní postavyHvězdy jsem si oblíbila hlavně díky tomu klukovi, který přestože neměl jednoduchý život, nikdy neztratil sílu bojovat a hlavně nikdy neztratil úsměv na rtech. Samozřejmě nesmím zapomenout na odvážného Čtyřku. No a letos jsem také díky trilogii Drahokamy objevila úžasného Gideona de Villers, kterého jsem sice zpočátku moc nemusela, ale nakonec se ukázal jako milující a obětavý člověk.

Nejlepší autořiNejen díky Divergenci, ale také díky povídkám Čtyřka, které vyšly letos na podzim, jsem si spisovatelku Veronicu Roth hodně oblíbila. Její styl vyprávění mi prostě sedl. Stejně tak jsem si letos zamilovala sérii Delirium a její autorku Lauren Oliver. Velkým překvapením byl japonský spisovatel Haruki Murakami. Jeho knížky jsou návykové a ze života.

Nejakčnější knihy


Knížka Rekviem je třetím a posledním dílem série Delirium. Je vyvrcholením příběhu o zakázané lásce a čtení téhle knížky bylo skutečně napínavé. Stejně tak Archiv byl napěchovaný napětím, obzvlášť v druhé polovině knížky. 

Nejvtipnější knihy


Díky tvorovi jménem Xemerius, ale také díky spoustě vtipných hlášek byla pro mě Modrá jako Safír opravdu zážitek. Častokrát jsem se nemohla přestat smát. Kerstin Gier má skvělý smysl pro humor.
Letos se také v našich knihkupectvích objevila česká verze kočičky Pusheen. Stačí pár stránek a mě popadne nezastavitelný záchvat smíchu :D

Největší zklamání


Od knížky Krásní mrtví jsem očekávala opravdu víc. Děj byl spíše průměrný, předvídatelný a postavy nevýrazné. Na knížku Jsem roztříštěná jsem byla hodně zvědavá, bohužel mě ale zklamala. Zpočátku se knížka zdála fajn, čím víc se ale blížil konec, tím víc mě to nudilo. Zvlášť jsem byla naštvaná za ten šílený konec.1 komentář:

  1. Akorát Erebosa čítam heh :)
    A tie najvtipnejšie, tak to súhlasím :)

    OdpovědětVymazat